وزارت اطلاعات

ناهید دلیلی، همسر شهاب دلیلی که دارای اقامت دائم آمریکا و در ایران زندانی است، فاش کرد که ماموران وزارت اطلاعات با او تماس گرفته و در ازای کمک به همسرش از او درخواست پول کرده اند.

ناهید دلیلی در اولین بیانیه عمومی خود پس از محکومیت همسرش به ۱۰ سال زندان به دلیل همکاری با دولت متخاصم آمریکا، از دولت “جو بایدن” خواست که در مذاکرات با ایران، پرونده شهاب را پیگیری کند.

خانم ناهید گفت: «پس از تماس افرادی که خود را مامور وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی معرفی کرده بودند، از من خواسته شد تا پرونده همسرم را تنها در سکوت کامل و در ازای پرداخت پول برای کمک به او پیگیری کند».

خانواده شهاب دلیلی در واشینگتن

وی اظهار داشت که ماموران وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی به او گفته بودند باید روزه سکوت بگیرد کند اما در پی صدور حکم دادگاه و محکومیت همسرش به ده سال حبس، این تماس‌ها قطع شد.

خانم ناهید همچنین به مذاکرات جاری برای آزادی زندانیان آمریکایی از زندان های ایران اشاره کرد و از دولت آمریکا خواست تا در جریان مذاکرات با مقامات رژیم ایران، پرونده همسرش را پیگیری کند.

وی همچنین تایید کرد که نام همسرش در میان گروگان‌های رژیم ایران برده نشده است و به همین دلیل تصمیم گرفت برای اولین بار پرونده زندانی شدن همسرش در ایران را در مقابل رسانه ها افشا کند.

شایان ذکر است که شهاب دلیلی در سال ۱۳۹۵ برای شرکت در مراسم خاکسپاری پدرش به ایران رفته بود و هنگام خروج از کشور دستگیر شد. او دو سال را در وضعیت نامعلومی در زندان های سازمان امنیت گذراند و پس از آن به اتهام همکاری با دولت متخاصم به ده سال زندان محکوم شد.