نرخ ارز
نرخ ارز به بالاترین سطح در ۱۱ ماه گذشته رسید!

روز چهارشنبه ، بانک مرکزی ایران برای چهارمین روز متوالی نرخ عرضه دلار را در صرافی های تحت نظارت خود افزایش داد و به ۲۷ هزار و ۶۹۳ تومان رساند که ۲۰۲ تومان بالاتر از نرخ روز سه‌شنبه و ۸۹۵ تومان بیش از نرخ روز شنبه بود.

نرخ ارز به بالاترین سطح در ۱۱ ماه گذشته رسید!

نرخ ارز به بالاترین سطح در ۱۱ ماه گذشته رسید؛ بانک مرکزی ایران عرضه دلار را در صرافی های تحت نظارت خود افزایش داد و به ۲۷ هزار و ۶۹۳ تومان رساند 

در عین حال نرخ فروش دلار در ابتدا در معاملات بازار آزاد تهران با افزایش به ۲۸ هزار و ۳۴۰ تومان رسید اما با نزدیک شدن به آخرین دقایق مبادلات به تا ۲۸ هزار و ۳۰۰ تومان کاهش یافت.

به این ترتیب ، قیمت آزاد فروش دلار به بالاترین سطح خود ازاواسط آبان ماه گذشته رسید و در دوران ریاست جمهوری ابراهیم رئیسی و در جریان خرید و فروش‌های روز ۲۸ اوت(۶ شهریور) ثبت شده بود، شکست.

افزایش قیمت ارز در بازار ایران

افزایش قیمت ارز در بازار ایران باعث شد که با وجود کاهش ۳ دلاری هر اونس طلا در مبادلات روز چهارشنبه در بازار جهانی ، نرخ فروش هر قطعه از تمام سکه های طلا در بازار تهران با ۱۱۶ هزارتومان جهش به ۱۲ میلیون و ۸۲ هزار تومان برسد تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز با صعود حدود ۱۲ هزار تومانی به نرخ یک میلیون و ۱۵۸ هزار تومان جایگزین می شود.