مولوی عبدالحمید: خون
مولوی عبدالحمید: خون "شهدا" را معامله نمی‌کنیم

مولوی عبدالحمید امام جمعه زاهدان از برآورده نشدن انتظار مردم سیستان و بلوچستان از سفر هیئت رهبر جمهوری اسلامی به این استان خبر داد و تاکید کرد: ما اهل معامله نیستیم.”

مولوی عبدالحمید: خون “شهدا” را معامله نمی‌کنیم

امام جمعه اهل سنت زاهدان در نماز جمعه این شهر به دیدار خود با نمایندگان علی خامنه ای اشاره کردند، و گفت:برخی پیش داوری می کنند که با خون شهیدان [زاهدان و خاش] معامله می کنند و تهدید یا تطمیع می شوند و بالاخره تن می‌دهند به معامله. این پیش‌داوری اشتباه است.

عبدالحمید اسماعیل زهی ادامه داد: ما نه تهدید را می‌پذیریم و نه تطمیع.

وی در خطبه های نماز جمعه ۲۷ آبان میزبانی از هیئت خامنه ای را «حرمت مهمان» دانست و گفت: اهل تعامل و گفتمان هستیم اما اهل معامله نه! حتی اگر همه کره خاکی را به ما بدهند از حقیقت و راه درست نمی‌گذریم.

مولوی عبدالحمید: دلیل اعتراضات ۹۸ فقط سوخت نبود

امام زاهدان در بخشی دیگر از خطبه های خود با اشاره به وقایع خونین آبان ۹۸ فرمودند که اعتراضات آن سال گرچه روی مساله گران شدن سوخت شکل گرفت، اما «سوخت جرقه‌ای بود که مردم را به خیابان آورد» و اگر آن جریان رخ نمی‌داد هم یک‌ روزی سرانجام این اعتراضات شکل می‌گرفت.

عبدالحمید اسماعیل زهی تاکید کرد که اظهارات و اعتراضات مردم در سال ۹۸ که باعث شد آنها به بیایند و تلفات سنگینی هم بدهند، همان سخنان امروز معترضان است و همه این اعتراضات “نتیجه نارضایتی مردم از وضعیت فعلی”.