مهراب قاسم‌خانی احضار شد
مهراب قاسم‌خانی احضار شد

مهراب قاسم‌خانی احضار شد؛ مهراب قاسم‌خانی، طنزپرداز شناخته‌شده، عکس احضاریه‌ای را که از سوی دادسرای عمومی و انقلاب اوین دریافت کرد در حساب کاربری خود در اینستاگرام منتشر کرد.

مهراب قاسم‌خانی احضار شد

روز یکشنبه ۲۷ فروردین، مهراب قاسمخانی، طنزپرداز شناخته‌شده، عکسی از احضاریه‌ای که توسط دادسرای عمومی و انقلاب اوین به او ابلاغ شده بود، در حساب کاربری خود در اینستاگرام منتشر کرد.

با توجه به احضاریه دریافتی، مهراب قاسمخانی به اتهام “تبلیغ علیه نظام” مورد تحقیق و پیگیری قرار گرفته است. اما در این مرحله، جزئیات بیشتری درباره این اتهام اعلام نشده است.

واكنش مهراب قاسم‌خانی به اين اتهامات

مهراب قاسمخانی نوشت: این که از یه طرف بالاترین مقامات حاکمیت میگن نقد کردن خیلی هم کار خوبیه، ولی از اون یکی طرف یه سری جرم مثل اقدام علیه امنیت و تبلیغ علیه نظام و تشویش اذهان عمومی تعریف میکنن که آدم هر نقدی میکنه به یکیشون متهم میشه، واقعاً آدمو گیج میکنه.

پیشنهادم اینه که یک دفترچه راهنما از موضوعات و اشخاصی که می‌توانیم آنها را نقد کنیم، همراه با جملاتی که می‌توانیم استفاده کنیم، منتشر شود. این دفترچه می‌تواند به عنوان یک مرجع برای ما در هنگام نقد و بررسی کاربردی باشدکه به چیزی متهم نشیم.