لیلا حسین‌زاده

گزارش‌های حقوق بشر تأیید می‌کند که نیروهای امنیتی ایران با خشونت و با ضرب و شتم لیلا حسین‌زاده، فعال دانشجویی، را در جریان سفرش به شهر شیراز بازداشت کردند.

بر اساس گزارش های منتشر شده در شبکه های اجتماعی، بیش از ۱۵ نفر از نیروی امنیتی در دستگیری این فعال دانشجویی شرکت داشتند.

یکشنبه گذشته، ۱۴ آذر، امیر رئیسیان، وکیل لیلا از تایید حکم ۵ سال حبس تعزیری موکل فعال دانشجویی وی در شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر تهران خبر داد.

♦   حکم برخلاف موادی از قانون مجازات

شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران پیشتر این فعال را در اسفندماه ۹۶ به ۵ سال حبس تعزیری و دو سال محرومیت از فعالیت در فضای مجازی محکوم کرده بود.

شایان ذکر است که شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران لیلا حسین‌زاده را به چندین اتهام سیاسی از جمله اتهام اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور و ممنوعیت خروج از کشور متهم کرد.

امیر رئیسیان افزود كه دادگاه این اتهامات را به دلیل شرکت و حضور لیلا در تجمع کوچک دانشجویان مقابل دانشگاه صنعتی شریف مطرح کرده است.

رئیسیان توضیح داد که دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف به مناسبت تبریک سالروز تولد و یاد کردن از محمد شریفی‌ مقدم، دانشجو و درویش گنابادی زندانی تجمع کردند.