قیمت نجومی اجاره اقامتگاه در نوروز
قیمت نجومی اجاره اقامتگاه در نوروز

قیمت نجومی اجاره اقامتگاه در نوروز؛ در نوروز، رسانه‌های داخلی در حال گزارش قیمت‌های نجومی برای اجاره خانه‌ها و ویلای‌ها در مناطق تفریحی هستند. کارشناسان اعلام کرده‌اند که قیمت‌های مسکن در بازار در حال افزایش است و این روند تا خرداد ۱۴۰۲ ادامه خواهد داشت.

قیمت نجومی اجاره اقامتگاه در نوروز

بر اساس آگهی‌های اجاره خانه و ویلا در نوروز، مسافران برای یک شب اقامت در این اماکن باید میان ۴۰ تا ۹۰ میلیون تومان پرداخت کنند. افزایش قیمت در اجاره اقامتگاه‌هایی که پیش از این «ارزان» محسوب می‌شدند باعث شده است بسیاری از گردشگران نوروزی به‌جای هتل، مسافرخانه و ویلا، سراغ چادرهای مسافرتی بروند.

قیمت مسکن در شهر تهران

گزارشی توسط تجارت‌نیوز منتشر شده است که به اشاره به آن که مرکز آمار و بانک مرکزی طی دو ماه پایانی سال، گزارشی در مورد تحولات قیمت مسکن در شهر تهران منتشر کرده است، اشاره دارد. براساس این گزارش، رشد قیمت مسکن در سال ۱۴۰۱ که بی‌سابقه بود، در سال جاری نیز ادامه دارد.

به عبارت دیگر، قیمت هر متر خانه در شهر تهران در سال گذشته بیش از ۵۰ درصد افزایش یافته است. متوسط قیمت هر متر مسکن در شهر تهران در فروردین ماه برابر با ۳۶ میلیون و ۵۴۲ هزار تومان بود و در آخرین گزارش مرکز آمار تا دی ماه، حدود ۵۵ میلیون تومان نشان داده شده است.