فیلم کوتاه

علی میانجی کارگردان فیلم کوتاه «نیستن» که این روزها بسته فیلم کوتاه “۱۰۸ دقیقه از یک قرن” را در اکران “هنروتجربه” همراهی می کند، درباره داستان این فیلم صحبت کرد.

وی نشان داد: «نستین درباره پیرمردی است که سعی در زنده ماندن ایران و زندگی با آن دارد. در همین حال، دختری در تلاش است تا به هر طریقی برای مهاجرت از ایران پول جمع کند».

  •  چالش‌هایی برای ساخت این فیلم

میانجی همچنین در مورد چالش هایی که در ساخت این فیلم با آن روبرو شده صحبت کرد و گفت: «تهیه کننده “نستین” واقعاً یک سرمایه گذار بود و نمی خواست با نام تهیه کننده شناخته شود. در نتیجه قرارداد به نام من بسته شد. یک هفته قبل از فیلمبرداری، سرمایه گذار جواب تلفن من را نداد و من پس از آن دانست که او ایران را ترک کرده است».

وی اضافه کرد: «در همین حال، فقط پنج روز فرصت داشتم تا پول جمع کنم و فیلم را تهیه کنم زیرا داستان آن را دوست داشتم و اولویتم شد و خیلی دوست داشتم آن را بسازم».

همانطور که کارگردان نظر خود را درباره نمایش فیلم در “هنروتجربه” توضیح داد: «هنروتجربه فیلم های کوتاه را به خانه ها، صفحه ها، تلفن های همراه و تبلت ها به اکران سینما آورده است و من از این گروه بسیار سپاسگزارم».

شایان ذکر است که فیلم کوتاه «نیستن» هفتمین فیلم علی میانجی است و فیلمبرداری آن به طور کامل در تهران، در خیابان کریم خان، میدان تجریش و خیابان ایرانشهر انجام شده است.