فیلم‌های اوین

نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس، حسن نوروزی وجود شکنجه در ایران را رد کرد و گفت که اسرائیل را متهم به ساخت فیلم‌های اوین کرده است.

در واکنش به انتشار فیلم‌ هایی از وضعیت زندان اوین و ضرب و شتم زندانیان آن، نوروزی تاکید کرد: «وجود شکنجه در جمهوری اسلامی را قبول ندارم و نمی‌ پذیرم».

نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس افزود: «اصلا دلیلی ندارد که در جمهوری اسلامی زندانی را شکنجه بدهند و برای زندانیان و خانواده‌ هایشان باید شهرهای زندانی درست کنیم». 

وی اظهار داشت: «فیلم‌های اوین فیلمسازی صهیونیست‌ ها است، دلیلی ندارد یک نفر را که ده سال حبس گرفته شکنجه بدهیم، شکنجه در زندان‌ های ایران را نمی‌ پذیرم».

◊   ماموران زندان به زندانیان قران و دعا و مفاتیح می‌ دادند!!

از سوی دیگر، نوروزی گفت: «من از افرادی که سلول انفرادی رفته بودند پرسیدم که گفتند به ما قران و دعا و مفاتیح می‌ دادند، ما می‌ خواندیم و ما را گاهی می بردند بازدید و می‌آوردند».

زندان اوین

وی اضافه کرد: «آن زندانیان همچنین افزودند گاهی اوقات می‌ گفتند که کولر ما قطع شده است.خب موقعی که برق می رفت، کولر قطع می‌ شده و ما عرق ریختیم».

نوروزی همچنین ادامه داد که زندان های اوین، قزل حصار و رجایی‌شهر را به شهرهای اطراف مانند قم منتقل شوند و منطقه وسیعی برای ایجاد کارگاه ها و دانشگاه ها برای زندانیان آماده شود.

زندان اوین

وی اضافه کرد: « در یک فضای وسیع سوله بزنیم و برای زندانیان کارگاه و دانشگاه ایجاد کنیم، در یک فضای باز شهرهای زندانی را به وجود آوریم تا زندانیان با خانواده‌ ‎شان در آنجا زندگی کنند».