فرار ملی‌پوش پاورلیفتینگ
امیر اسدالله زاده

منابع ورزشی ظهر امروز، جمعه ۲۱ آبان، خبر فرار ملی‌پوش پاورلیفتینگ ایران، امیر اسدالله زاده، از اردوی تیم ملی پاورلیفتینگ در مسابقات جهانی نروژ و پناهندگی به آلمان را اعلام کردند.

منابع ورزشی در اردوی تیم ملی در نروژ تایید کرده بودند که امیر اسدالله زاده از روز چهارشنبه غایب بوده و هتل تیم را ترک کرده است.

آن منابع تایید کردند که قرار بود اسدالله زاده همراه با این تیم به سوئد برود اما نصیرزاده، رئیس فدراسیون بدنسازی، تاکید کرد نام اسدالله زاده در لیست هیئت های شرکت کننده در مسابقات جهانی نروژ قرار گیرد.

این بازیکن به نوبه خود در یک ویدیو درباره خبر فرارش از هتل تیم در نروژ و پناهندگی اش در آلمان صحبت کرد.

اسدالله زاده در این گفتگو دلیل واقعی فرارش از اردوی تیم ملی را اعلام کرد و تایید کرد که از طرف مسئولان تحت فشار بوده تا در مسابقات جهانی، لباسی با عکس قاسم سلیمانی بپوشد.

خبر فرار ملی‌پوش پاورلیفتینگ ایران ابتدا بعدازظهر پنج شنبه توسط فیت منتشر شد اما فدراسیون ایران از سایت درخواست کرده است که این خبر را فورا حذف کند.

سپس فدراسیون با صدور بیانیه ای این خبر را تکذیب کرد و مدعی شد هنوز پناهندگی این ورزشکار در آلمان ثابت نشده است و فدراسیون نیز انتشار شایعات را محکوم کرد و گفت که این شایعات نگران کننده شده اند.