صدور هشدار سطح قرمز سیل در پنج استان ایران به دلیل بارش‌های شدید
صدور هشدار سطح قرمز سیل در پنج استان ایران به دلیل بارش‌های شدید

صدور هشدار سطح قرمز سیل در پنج استان ایران به دلیل بارش‌های شدید؛ صدور هشدار سطح قرمز سیل در پنج استان ایران به دلیل بارش‌های شدید؛ روز سه‌شنبه ۲۸ فروردین، معاون سازمان مدیریت بحران کشور اعلام کرد که به دنبال بارش‌های فراوان، برای پنج استان جنوبی ایران هشدار سطح قرمز سیل صادر شده است.

صدور هشدار سطح قرمز سیل در پنج استان ایران به دلیل بارش‌های شدید

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به وقوع سیل و آب‌گرفتگی در هفت استان کشور، گزارش داد که بیش از ۲۰۰ نفر از افراد حادثه‌دیده در حال امدادرسانی هستند.

با توجه به گزارش، با اعلام هشدار سطح قرمز از سوی سازمان هواشناسی به دلیل بارش شدید موسمی در پنج استان جنوبی کشور، جلسه مدیریت بحران در ستاد مرکزی سازمان اورژانس کشور برگزار شد. این بارش‌ها به ویژه در استان‌های هرمزگان، نواحی جنوبی استان فارس و سیستان و بلوچستان پیش‌بینی شده بودند.

حوادث احتمالی سیلاب

گزارش‌ها نشان می‌دهد که از ساعت پنج صبح تا ساعت ۱۵ و ۳۰ دقیقه روز سه‌شنبه، استان‌های بوشهر، سیستان و بلوچستان، فارس، کرمان، هرمزگان و یزد تحت تأثیر سامانه بارشی قرار گرفته‌اند.

معاون سازمان مدیریت بحران کشور اعلام کرد که روستای کروچان در استان کرمان برای پیشگیری از حوادث احتمالی سیلاب در حال تخلیه است.

وی افزود که تاکنون ۲۴ عملیات امدادی در استان‌های درگیر سیلاب انجام شده و امدادگران به ٢٠٨ نفر متاثر از سیل و آب‌گرفتگی کمک کرده‌اند.