خوزستان

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز از تایید اولین مورد تایید شده جهش یافته اومیکرون در خوزستان در جنوب غرب ایران خبر داد.

محمدحسین سرمست شوشتری، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز، صبح امروز به شیوع ویروس جهش یافته اومیکرون در جنوب غرب کشور به ویژه در مرزهای عراق اشاره کرد.

وی اظهار داشت: «چون یک درصد از تست‌ها را برای شناسایی ابتلا به اومیکرون بررسی می‌کنیم،این یک مورد یعنی ۱۰۰ نفر مبتلا شده‌اند».

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز تایید کرد که ویروس جهش یافته امیکرون ناشی از ویروس کرونا به تمام مناطق خوزستان منتشر کرده است.

سرمست از شهروندان خواست پروتکل های بهداشتی اعلام شده از سوی وزارت بهداشت را رعایت کرده و سریعا واکسن را تزریق کنند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز اضافه کرد: «از مردم درخواست داریم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و تزریق دوز سوم واکسن را جدی‌تر بگیرند».

بر اساس گزارش های پزشکی اعلام شده از سوی وزارت بهداشت جمهوری اسلامی، اولین مورد تایید شده جهش یافته اومیکرون در شهرستان آبادان شناسایی شد، اما رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز تایید کرد که این سویه در حال حاضر در تمام مناطق استان در حال گسترش است. 

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، درپی انتشار شایعه ورود چند تبعه خارجی ناقل ویروس جهش یافته کرونا به نام اومیکرون به بندر امام خمینی در خوزستان، روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اهواز با صدور اطلاعیه‌ای این شایعه را تکذیب کرد.