نفت خام

سرتیپ پاسدار سید حسین هوش‌السادات، فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا سپاه پاسداران فاش کرد که قرارگاه خاتم الانبیا در ازای برخی از مطالباتش از دولت نفت خام رایگان دریافت می‌کند.

حسین هوش‌السادات اعلام کرد که قرارگاه خاتم الانبیا در ازای بدهی های خود نفت خام را از دولت دریافت کرده و از طریق سازمان های قانونی به فروش می رسد.

فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا از ارائه جزئیات بیشتر خودداری کرد اما تنها تایید کرد: «بخشی از وجوه آن را قرارگاه به عنوان مطالبات پیمانکاران و بخشی دیگر را به ساخت پروژه‌های جدید انتقال می‌دهد».

◊    افزایش فساد و تکرار پدیده‌ها..

در پی اظهارات فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا، کارشناسان و فعالان سیاسی تایید کردند که این اظهارات موید آنچه درباره فعالیت سپاه پاسداران در ازای دریافت نفتي خام در داخل کشور گزارش شده است.

از سوی دیگر برخی از اقتصاددانان و کارشناسان اقتصاد درباره افزایش فساد و تکرار پدیده‌هایی سرقت منابع دولتی، مانند پدیده‌ای بابک زنجانی، در صورت تهاتر نفت ایرانی هشدار داده‌اند.

شایان ذکر است که قرارگاه خاتم الانبیا سال هاست در عرصه اقتصاد کلان کشور مداخله کرده و قراردادهای بزرگی در ماهیت با این قرارگاه نظامی بسته شده است. و اعطای این قراردادها به آن نیز همزمان با روی کار آمدن ابراهیم رئیسی به ریاست جمهوری افزایش یافته است.