سومین سالگرد آبان خونین؛ تظاهرات در ده ها شهر دنیا
سومین سالگرد آبان خونین؛ تظاهرات در ده ها شهر دنیا

سومین سالگرد آبان خونین؛ پس از فراخوان انجمن خانواده های قربانیان هواپیمای اوکراینی برای برگزاری راهپیمایی همبستگی در سومین سالگرد «جنایات آبان ۹۸»، ایرانیان خارج از کشور روز شنبه بار دیگر در ده ها شهر جهان به خیابان ها آمدند.

سومین سالگرد آبان خونین؛ تظاهرات در ده ها شهر دنیا

تظاهرات هماهنگ در ۱۹ نوامبر از شرقی ترین نقطه جهان در شهرهای استرالیا و نیوزلند آغاز شد و بعداً در روز به رم، پاریس، برلین، لندن، بروکسل، پراگ، بوداپست، زوریخ، گلاسکو، دوبلین و تعدادی از شهرهای کانادا رسید.

 

ویدئوهای منتشر شده در شبکه های اجتماعی نشان می دهد که ایرانیان مقیم استرالیا در تعدادی از شهرهای این کشور مانند ملبورن، پرت و بریزبن به خیابان ها آمده و با همخوانی انقلابی شعارهای ضد جمهوری اسلامی سر داده اند.

علاوه بر برلین، شهرهای دیگر آلمان از جمله مونیخ، فرانکفورت، هامبورگ و مونستر نیز صحنه حضور ایرانی‌هایی بوده است که در حمایت از خانواده‌های دادخواه و معترضان در ایران راهپیمایی ضدحکومتی را آغاز کرده‌اند.

شهردار ایرانی الاصل فرانکفورت درتجمع مخالفان حکومت ایران در این شهر گفت: جمهوری اسلامی دیگر به‌هیچ‌وجه مقبول نیست.

در زوریخ، تعدادی از تظاهرکنندگان حاضر در تظاهرات روز شنبه تصاویر کشته شدگان اعتراضات ایران را با خود حمل کردند.

تجمع ایرانیان مقیم لس‌آنجلس

در لس آنجلس بیش از ده هزار ایرانیان و کنشگران برای هشتمین هفته متوالی تجمعات و تظاهراتی را در این شهر ترتیب دادند. در این تجمع لس‌آنجلس، هنرمندان به اجرای برنامه پرداختند و تعدادی از فعالان نیز سخنرانی کردند.