سیلاب
سه کشته و یک مفقود در سیلاب سیستان و بلوچستان و کرمان!

سه کشته و یک مفقود در سیلاب سیستان و بلوچستان و کرمان؛ بر اثر بارش شدید باران و سیل در استان های کرمان و سیستان و بلوچستان دست کم سه نفر کشته و یک دختر هشت ساله مفقود شد.

سه کشته و یک مفقود در سیلاب سیستان و بلوچستان و کرمان!

علاوه بر زاهدان، ۱۶ شهر در دو استان و ده ها روستا دچار سیل و آبگرفتگی شدید شدند، و در هفت استان دیگر به امدادگران اعلام شد.

علیرضا شهرکی، مدیرکل ستاد بحران استانداری سیستان و بلوچستان با تایید کشته شدن سه نفر گفت: دو نفر از این افراد در پی بارندگی شدید و رگبار باران در جاده ها و اتصالات برق در شهرستان زاهدان جان خود را از دست دادند و نفر سوم نیز مربوط به این حادثه بود. یکی از اعضای خانواده اش کارگر راهداری که در حال ماموریت دچار سانحه شد و جان خود را از دست داد.

همزمان کوروش محمدی فرماندار شهرستان زرآباد جنوب سیستان و بلوچستان نیز از مفقود شدن دختر ۸ ساله روستای سورو بخش کاروان در رودخانه محلی در بارندگی های روز سه شنبه خبر داد.

۸ شهر و ۳۳ روستا در جنوب سیستان و بلوچستان درگیر سیل شدند

محمدی گفت: از همان لحظات اولیه تیم پایگاه امداد و نجات جاده ای این شهرستان به همراه مردم جست و جوی این کودک ۸ ساله را آغاز کردند.

و در شهر زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان بارندگی شدید شب گذشته باعث جاری شدن سیل و آبگرفتگی معابر و میادین این شهر شد.

به گفته مدیرکل مدیریت بحران استان سیستان و بلوچستان، علاوه بر زاهدان، حداقل ۸ شهر و ۳۳ روستا در جنوب سیستان و بلوچستان درگیر سیل شدند.