تومان

تحقیقات و اسناد منتشر شده فاش کرد از سرقت میلیاردها تومان از طریق پیامک های جعلی ده ها هزار شهروند ایرانی توسط هکرها است.

این تحقیقات تأیید کرد که هکرها برای شهروندان ایرانی پیامک ارسال کرده و خود را از طرف سازمان‌های مختلف دولت ایران معرفی کرده‌اند.

تحقیقات افزوده است که در این پیامک‌ها از شهروندان ایرانی خواسته شده است که اطلاعات شخصی خود را ارسال کرده و برنامه‌های مخربی را دانلود کنند که از طریق آن هکرها می‌توانند اطلاعات کارت اعتباری و کدهای احراز هویت را به سرقت ببرند.سرقت

بر اساس بررسی های انجام شده توسط این شرکت آمریکایی – اسرائیلی، این هکرها که احتمالا در ایران زندگی می کنند، توانسته اند از این طریق میلیاردها تومان از شهروندان ایرانی سرقت کنند.

تحقیقات این شرکت اضافه کرد که قربانیان مبالغی از هزار تا دو هزار دلار را از دست داده اند و کارشناسان شرکت دریافتند که داده های سرقت شده را می توان به راحتی به صورت آنلاین برای اشخاص ثالث نیز در دسترس قرار داد.

به نوبه خود، الکساندرا گوفمن،  یک کارشناس امنیت سایبری و مسئول تیم اطلاعاتی تهدیدات، تاکید کرد: «سرعت و گسترش این حملات سایبری بی‌سابقه است و این مورد، نمونه‌ای از یک کارزار سرقت مالی موفق است که عموم مردم ایران را هدف گرفت».