سرقت

منابع آگاه جزئیات سرقت تجهیزات پل وردآورد تهران را که منجر به مسدودشدن اتوبان حکیم از کرج به تهران و افزایش ترافیک طی دو هفته گذشته شده است، ذکر کردند.

روزنامه همشهری از دزدی حجم زیادی از لینک های پل ورد – ورد تهران خبر داده بود که باعث مسدود شدن اتوبان حکیم کرج به تهران شد.

این روزنامه همچنین اعلام کرد که این حادثه عامل ترافیک شدید در دو هفته گذشته بوده و تاکنون مقامات جمهوری اسلامی عاملان آن را کشف نکرده‌اند.

به گزارش همشهری، به نقل از روابط عمومی شهرداری تهران، حجم موارد سرقت از پل وردآورد به حدی است که عملیات ساخت و ساز برای تعمیر پل احتمالا تا پایان سال به طول می انجامد.

روابط عمومی شهردار تائید کرد:«به دلیل ناامن شدن پل، حتی اجازه عبور و مرور عابران پیاده را نیز از روی پل نمی‌دهد، چرا که احتمال ریزش پل وجود دارد».

شایان ذکر است در سال های اخیر گزارش های متعددی مبنی بر سرقت میلیاردها تومان گاردریل، کابل مخابرات و تابلوی ایمنی در شهرهای مختلف جمهوری اسلامی منتشر شده است.

به نوبه خود، رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ، ناکارآمدی وضعیت اقتصادی در خصوص جرم و جنایت را حرفی بیهوده توصیف کرد و اظهار داشت که در ماه‌های اخیر بیش از ۵۰% بازداشت‌شدگان در حوزه سرقت برای بار اول مرتکب جرم شده بودند.