ابراهیم رئیسی
ابراهیم رئیسی باید در رابطه با جنایات علیه بشریت در کشتار ۱۳۶۷ تحت پیگرد قرار گیرد

ابراهیم رئیسی باید در رابطه با جنایات علیه بشریت در کشتار ۱۳۶۷ تحت پیگرد قرار گیرد، سازمان‏ عفو بین‌الملل: ابراهیم رئیسی باید به رابطه با جنایات علیه بشریت در کشتار سال ۶۷ ، که شامل قتل ، ناپدید شدن و شکنجه گسترده بود ، تحت پیگرد قانونی قرار گیرد.

ابراهیم رئیسی باید در رابطه با جنایات علیه بشریت در کشتار ۱۳۶۷ تحت پیگرد قرار گیرد.

سازمان‏ عفو بین‌الملل: ابراهیم رئیسی باید به رابطه با جنایات علیه بشریت در کشتار سال ۶۷ ، که شامل قتل ، ناپدید شدن و شکنجه گسترده بود ، تحت پیگرد قانونی قرار گیرد.

براساس گزارشی فرانس 24 آمده است که ابراهیم رئیسی در ریاست قوه قضاییه اقدام به نقض خشن حقوق اساسی مردم کرد و در قتل زندانیان سیاسی در تابستان 67 نقش فعالی داشت.

بر اساس این گزارش ، ابراهیم رئیسی یکی از چهار عضو “کمیته مرگ” بود و به دستور این کمیته ، هزاران زندانی که دوران محکومیت خود را می گذراندند در تابستان 67 اعدام شدند.

رئیسی باید محاکمه شود

تعدادی از فعالان مدنی و کنشگران ایران خواستار پیگرد قانونی ابراهیم رئیسی به جرم “جنایات علیه بشریت” شده اند.

آنها به نقش اصلی وی در “کمیته مرگ” اشاره کردند و جایگاه وی را در زندان و نه در کاخ جمهوری در نظر گرفتند.

خبرنگار فرانس 24 با اتكا بر گزارشی که توسط خبرگزاری فرانسه منتشر شده ، سوابق ابراهیم رئیسی از زمان پیروزی انقلاب اسلامی را پوشش داده و ارزیابی فعالان مدنی و مدافعان حقوق بشر ایران را نسبت به این نامزد در انتخابات 1400 بازتاب داده است.

طبق نظرسنجی های منتشر شده توسط رسانه های ایرانی ، شانس پیروزی ابراهیم رئیسی در انتخابات روز جمعه 18 ژوئن ابیش از سایر نامزدهای این انتخابات باشد.

در همین راستا ، تعدادی از مدافعان حقوق بشر با اتكا بر اظهارات نهادهای بین المللی ، خواستار محاکمه رئيسى در دادگاه بین المللی مستقل شدند.