روزنامه

روزنامه دولتی «ایران» پس از انتشار فیلمی از خروج ابراهیم رئیسی از کاخ کرملین بدون همراهی رسمی روسیه، در واکنش به انتقاد از این برخورد تحقیرآمیز اعلام کرد که این سفر رسمی نبود.

کاربران سایت‌های اجتماعی ویدئویی را منتشر کرده بودند که توسط یک روزنامه‌نگار روسی از خروج ابراهیم رئیسی از کاخ کرملین، بدون خداحافظی با هیچ یک از مقامات روسی، پخش شده بود.

کاربران توییتر اشاره کردند که این ویدئو فرضیه برخورد تحقیرآمیز با رئیسی در سفرش به روسیه را تایید می کند که اولین مورد آن عدم استقبال پوتین از وی در فرودگاه بود.

امروز، پنجشنبه ۷ بهمن، روزنامه دولتی “ایران” در گزارشی توهین به ابراهیم رئیسی در مسکو را تکذیب کرد و نوشت: «آن انتقادات جوسازی است چون این سفر یک سفر کاری بوده است، نه یک سفر رسمی».

گزارش ایران تایید کرد که سفر ابراهیم رییسی به مسکو در قالب یک سفر کاری انجام شد اما روسیه برخی تشریفات سفر رسمی، نظیر استقبال و بدرقه در فرودگاه توسط یکی از مقامات عالی و نواختن سرود ملی، را نیز انجام داد.

از سوی دیگر، یک روزنامه نگار روس ویدئویی را منتشر کرد و در این ویدئو نشان داده شد که نه پوتین و نه هیچ مقام ارشد روسیه رئیسی را هنگام خروج رئیسی از کاخ کرملین بدرقه نکرد و سوار شدن او به خودرو نیز در پی ناهماهنگی عجیب صورت گرفت.