هیبت الله آخوندزاده
رهبر طالبان هیبت الله آخوندزاده کشته شد!

یکی از اعضای ارشد طالبان کشته شدن هيبت الله آخوندزاده را تایید کرد.
یکی از اعضای ارشد طالبان به تلویزیون ۱۸ تأیید کرد که ملا هیبت الله آخوندزاده ، رهبر طالبان ، سال گذشته در حمله نیروهای پاکستانی کشته شد.

رهبر طالبان هیبت الله آخوندزاده کشته شد!

رهبر طالبان هیبت الله آخوندزاده کشته شد؛ طالبان روز جمعه مرگ ملا هيبت الله آخوندزاده را که از سال ۲۰۱۶ رهبر گروه می کرد ، تایید کردند و گفتند که وی سال گذشته در یک حمله انتحاری در پاکستان جان باخته است.

به گفته منابع مطلع ، عضو ارشد طالبان ، هیبت الله آخوندزاده سال گذشته در حمله انتحاری که توسط نیروهای پاکستانی سازماندهی شده بود “کشته شد”.

هیبت الله آخوندزاده كيست؟

هیبت الله آخوندزاده ، رهبر عالی طالبان ، غالباً رازآلود کرده بود ، اما هرگز در حضور عمومی ظاهر نشد.

به نظر می رسد عکس های او که در اینترنت پخش می شود چند ساله است.

علاوه بر این ، ناتوانی وی در خطاب به مردم ، موج جدیدی از نظریه های توطئه را حتی در محافل طالبان ایجاد کرده بود که او دیگر زنده نیست.

آخوندزاده از ماه مه ۲۰۱۶ ، زمانی که ملا اختر منصور رهبر پیشین طالبان ، در حمله پهپاد کشته شد ، رهبری طالبان را بر عهده داشت. وی در مورد همه موضوعات سیاسی ، نظامی و مذهبی حرف آخر را می زند و گفته می شود که می تواند این کشور را به شدت شکست داده یا از بین ببرد.

آخوندزاده ، یک محافظه کار کم سابقه که معاون منصور بود ، از نظر بسیاری یک انتخاب طبیعی برای جنبشی بود که علیرغم دستاوردهای میدان جنگ ، در زمان جانشینی او در وضعیت نامناسبی به سر می برد.
او نزدیک ملاعمر بود و در تدوین احکام دینی برای توجیه جنگ کمک می کرد و مانند او از اهالی استان قندهار افغانستان بود که مرکز رژیم طالبان در سالهای ۱۹۹۶ تا ۲۰۰۱ بود.