رفع تحریم‌ها
رافائل گروسی

سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه اعلام کرد که رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، امشب به تهران می آید و تمرکز ایران بر رفع تحریم‌هاست.

خطیب‌زاده صبح امروز، دوشنبه ۱ آذر، در نشست خبری هفتگی با خبرنگاران اظهار امیدواری کرد که سفر مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی به تهران سازنده و برای ایران مفید باشد.

 وی اظهار داشت: «روابط ایران با آژانس همواره فنی بوده و امیدواریم مانند سفر‌های قبلی سازنده باشد و توصیه ما به آژانس ماندن در همین مسیر‌های همکاری‌های فنی باشد و اجازه ندهد برخی از کشور‌ها با توجه به اغراض خود این روابط را تحت تاثیر قرار دهند».

سخنگوی امور خارجه درباره اظهارات رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در مورد لیست بلندبالای موضوعات برای بررسی در سفر خود به تهران صحبت کرد.

وی اشاره کرد: «تاریخ سفر آقای گروسی به تهران از قبل مطرح شده بود، محور آن موضوعاتی بین ایران و آژانس است که سعی کرده‌ا‌یم در چارچوب فنی انجام شود و این سفر هم دستور کار مشخصی از سوی ایران و آژانس دارد».

خطیب‌زاده همچنین توضیح داد که آژانس به خوبی می داند که تمامی اقدامات خرابکارانه و تروریستی رژیم صهیونیستی در خاک ایران با سکوت برخی کشورها همراه بوده است، وی تاکید کرد که تمرکز ایران بر رفع تحریم‌هاست.