راز مرگ

پزشکی قانونی ایران راز مرگ “آزاده نامداری” مجری پیشین صدا‌وسیمای جمهوری اسلامی را فاش کرد.

براساس گزارشی که دیشب، یکشنبه ۱۵ فروردین، اعلام شد، نظر کارشناسان پزشکی قانونی در مورد علت درگذشت خانم آزاده به بازپرس جنایی اعلام شد.

این گزارش می افزاید که تحقیقات نشان می دهد که مجری پیشین مقدار زیادی قرص روان درمانی خریداری کرده و بیش از ۱۰۰ عدد از آنها را استفاده کرده و در نهایت جان خود را از دست داده است.

با این حال، ساعاتی پس از انتشار گزارش، برخی از خبرگزاری ها گزارش دادند که نتایج معاینات پاتولوژیک هنوز علت و راز مرگ را مشخص نکرده است.

  • علائم آثار ضرب و جرح

آنها همچنین تأیید کردند که تعیین علت نهایی مرگ پس از اتمام کلیه بررسی ها و نتایج تحقیقات در صحنه جنایت صورت خواهد گرفت.

محمد شهریاری، معاون دادستان و سرپرست دادسرای جنایی تهران، روز یکشنبه، هشتم فروردین، در مورد مرگ آزاده نامداری صحبت کرده و گفته بود که موضوع خودکشی از طریق مصرف داروهای اعصاب و روان مطرح است.

به نوبه خود، مهدی فروزش، مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران، اظهار داشت که معاینهٔ ظاهری و کالبدگشایی جسد خانم آزاده هیچ نشانه یا شواهدی از “ضرب و جرح” یا “بارداری” نشان نداد.

  • متهم به ریاکاری

در همان زمان خبرگزاری مهر گزارش داد كه مجری پیشین صدا‌وسیما به دلیل سفر اعضای خانواده اش تنها بوده و پس از مدتی پدر و مادر وی وارد آپارتمان شده و جسد خود را پیدا كرده اند.

شایان ذکر است که آزاده نامداری سالهاست که در تلویزیون ایران از حجاب اجباری دفاع می کند، علیرغم انتشار ویدئوهای شخصی وی هنگام سفر خارج از ایران بدون حجاب دیده شد.

همین امر باعث شد افکار عمومی زیادی به او حمله کنند، از او انتقاد کنند و او را به ریاکاری متهم کنند.