حمید نوری
دیدار سفیر ایران در سوئد با حمید نوری!

احمد معصومی فر ، سفیر جمهوری اسلامی ایران در سوئد ، از ملاقات خود با یک شهروند ایرانی در زندان سوئد بدون ذکر نام حمید نوری خبر داد.

دیدار سفیر ایران در سوئد با حمید نوری!

دیدار سفیر ایران در سوئد با حمید نوری، احمد معصومی فر ، از ملاقات خود با یک شهروند ایرانی در زندان سوئد بدون ذکر نام حمید نوری خبر داد.

دادیار زندان گوهردشت در دهه شصت، به اتهام مشارکت در اعدام‌های دسته‌جمعی زندانیان سیاسی در تابستان ۱۳۶۷، قتل و انجام جنایت آشکار و نقض حقوق بین‌الملل، در استهکلم سوئد از سه‌شنبه نوزدهم مرداد ماه آغاز شده است.

معصومی فر ، سفیر جمهوری اسلامی ایران در سوئد ، شنبه سی‌ام مردادماه در صفحه توئیتر خود بدون نام بردن از حمید نوری نوشت که “پس از 20 روز پیگیری ، موفق به ملاقات شهروند ایرانی در زندان شدم. “

داستان شكنجه حميد نورى

معصومی فر افزود: “شواهدی مبنی بر استفاده از خشونت و نقض کنوانسیون‌های مقابله با شکنجه و رفتارهای غیرانسانی ، ظالمانه و تحقیرآمیز” ، “حقوق مدنی و سیاسی” و “کنوانسیون اروپایی حقوق بشر” درباره نوری وجود دارد.

سفیر جمهوری اسلامی ایران گفت: “شکایت توسط وکلای دادگستری به مرجع قضایی تسلیم و طی یادداشتی به وزارت امور خارجه و وزارت دادگستری خواستار انجام تحقیقات مستقل در مورد نقض حقوق زندانیان ، ممانعت معاینه پزشکی ، اعتقادی و اعمال شکنجه جسمی و روحی اين ” شهروند ایرانى” شدم.

پیش از این ، گزارش هایی مبنی بر ابراز ناراحتی حمید نوری از صدای شعار دادن ایرانیان مقیم سوئ در بیرون دادگاه استکهلم منتشر شده بود.