اورانیوم
دو برابر شدن میزان ذخایر اورانیوم ۶۰ درصدی ایران!

بر اساس گزارش جدید آژانس بین المللی انرژی اتمی، ذخایر اورانیوم غنی شده با خلوص بالا در ایران در حال نزدیک شدن به میزان مورد نیاز برای یک بمب اتمی است.

دو برابر شدن میزان ذخایر اورانیوم ۶۰ درصدی ایران!

بر اساس این گزارش که رویترز روز پنجشنبه ۱۲ اسفند به نسخه‌ای از آن را به دست آورد، نوشت ۶۰ درصد اورانیوم ایران تقریباً دو برابر شده و به افزایش۱۵ کیلو و ۵۰۰ کیلوگرم به ۳۳/۲ کیلوگرم رسید، رای ساخت بمب اتم یک بمب اتم ۲۵ کیلوگرم اورانیوم ۹۰ درصدی نیاز دارد.

بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی، روز ۱۳ آبان گفت: ذخایر اورانیوم ۲۰ درصد ایران به ۲۱۰ کیلوگرم و ۶۰ درصد ذخایر اورانیوم ایران به ۲۵ کیلوگرم رسیده است.

ذخایر اورانیوم غنی شده ایران با ۷۰۷/۴ کیلوگرم افزایش به ۳۱۹۷/۱ کیلوگرم رسید

در همین حال، بر اساس گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، ایران بسیاری از محدودیت کلیدی تعیین شده در برجام از جمله سطح غنی‌سازی اورانیوم و میزان ذخایر اورانیوم غنی‌شده را نقض می‌کند.

بر اساس این گزارش، تخمین زده می شود که ذخایر اورانیوم غنی شده ایران با ۷۰۷/۴کیلوگرم افزایش به ۳۱۹۷/۱ کیلوگرم رسیده است.

پیش از انتشار این گزارش، اعلام شده بود که رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی، شنبه هفته آینده به تهران سفر خواهد کرد.

در همین حال، نور نیوز نزدیک به شورای عالی امنیت ملی ایران نوشت که «موضوعات پادمانی جاری بین ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی به یکی از دلایل اصلی کندی روند مذاکرات وین تبدیل شده است».