۲۰۲۱

سال ۲۰۲۱ شاهد تحولات زیادی در عرصه سینما و جشنواره ها بود، زیرا پس از بحران شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان، سینماها به تدریج بازسازی شدند.

علاوه بر این، چندین شرکت تولید فیلم برای جبران ضرر، فیلم های زیادی را در اینترنت به نمایش گذاشته اند. اما علیرغم اینکه سینما به تولید و فعالیت خود ادامه داد و جشنواره های فیلم زیادی در سراسر جهان برگزار شد.

در این مقاله به ۵ فیلم برتر، بدون ترتیب خاص، نمایش داده شده در سال ۲۰۲۱ در جشنواره های بین المللی و سینماهای اروپا بر اساس نظرات منتقدان می پردازیم.

 

۱- پدر (The Father)

این فیلم محصول مشترک فرانسه و انگلستان به نویسندگی و کارگردانی فلوریان زلر است با بازی آنتونی هاپکینز است. این فیلم داستان یک پیرمردی را دنبال می‌کند که باید با پیشرفت از دست دادن حافظه خود مقابله کند. 

۲- ماهی کوچولو (Little Fish)

این فیلم درباره یک ویروس مسری است که حافظه مردم را از بین می برد و فیلم به دوره ای از هرج و مرج پر از کنترل و تسلط دولت در طول اپیدمی کرونا می پردازد. بازیگران این فیلم با اولیویا کوک و جک اوکانل هستند.

۳- قهرمان (A Hero)

قهرمان فیلمی ایرانی در سال ۱۴۰۰ منتشر شد و به نویسندگی و کارگردانی اصغر فرهادی است. این فیلم در شیراز  فیلم‌برداری شد و به عنوان نماینده سینمای ایران برای رقابت در نود و چهارمین دوره جوایز اسکار معرفی شد.

۴- آنت (Annette)

آنت یک فیلم سینمایی فرانسوی-آلمانی موزیکال به کارگردانی لئوس کاراکس و با بازی آدام درایور و ماریون کوتیار است. این فیلم توانست در فیلم کن جایزه بهترین کارگردانی را کسب کند.

۵- چنددستگی (La Fracture)

چنددستگی یک فیلم درام فرانسوی به کارگردانی کاترین کورسینی است. در ژوئن ۲۰۲۱، این فیلم برای رقابت برای نخل طلای جشنواره فیلم کن انتخاب شد و برنده نخل کوئیر شد.