ظریف
دلیل دعوت نشدن ظریف به جلسه رئیسی چيست؟

روزنامه شرق پس از انتشار گزارش هایی از دیدار ابراهیم رئیسی با اعضای راهبردی روابط خارجی و وزرای خارجه سابق پیش از سفر وی به مسکو نوشت که دلیل دعوت نشدن محمد جواد ظریف به این جلسه احتمالا سخنان او در فایل صوتی افشا شده درباره روسیه باشد.

دلیل دعوت نشدن ظریف به جلسه رئیسی چيست؟

روزنامه شرق: دلیل دعوت نشدن محمد جواد ظریف به این جلسه احتمالا سخنان او در فایل صوتی افشا شده درباره روسیه باشد.

دو روز پیش حسین سلیمانی، مدیرمسئول سایت مشرق‌نیوز در توییتر اعلام کرد که ابراهیم رئیسی در آستانه سفر به روسیه با علی لاریجانی، کمال خرازی، سعید جلیلی و علی‌اکبر ولایتی دیدار کرده است.

در این جلسه کمال خرازی وعلی‌اکبر ولایتی، دو وزیر خارجه سابق، حضور داشتند اما محمدجواد ظریف و منوچهر متکی غایب بودند.

روزنامه شرق روز شنبه ۲۵ دی نوشت: «شاید دعوت نکردن ظریف در این نشست به بازنشر بخشی از فایل صوتی حاشیه‌ساز او مربوط باشد که او در آن بریده هشت دقیقه به تندی علیه سیاست‌های روسیه می‌تازد

ظریف: روسیه مانع توافق برجام بود

ظریف در فایل صوتی افشا شد شده گفته بود که روسیه مانع توافق برجام بود و پس از این هم سعی در تخریب آن داشت. وی همچنین از سفر قاسم سلیمانی فرمانده سپاه پاسداران به مسکو دانسته بود.

هفته گذشته، نماینده روسیه در گفتگوهای روسیه در وین در پاسخ به توئیت یکی از کاربران در مورد اظهارات ظریف گفت: “افراد جدی به نظراتىی که در نتیجه‌ دندان‌درد یا سردرد به زبان آورده شده باشند اهمیتی نمی‌دهند.” او بعداً این توییت را حذف کرد.

در سال های اخیر انتقادها از نقش روسیه در ایران در شبکه های اجتماعی خيلى افزایش یافته است.