حمله هوایی نیروهای آمریکا به تاسیسات مورد استفاده گروه‌های وابسته به سپاه پاسداران در شرق سوریه!
حمله هوایی نیروهای آمریکا به تاسیسات مورد استفاده گروه‌های وابسته به سپاه پاسداران در شرق سوریه!

“پنتاگون” اعلام کرد که نیروهای آمریکا به دستور جو بایدن، در پی حمله پهپادی مرگبار به تاسیسات ائتلاف بین‌المللی، علیه تاسیسات مورد استفاده گروه‌های وابسته به سپاه پاسداران در شرق سوریه حمله هوایی انجام دادند.

حمله هوایی نیروهای آمریکا به تاسیسات مورد استفاده گروه‌های وابسته به سپاه پاسداران در شرق سوریه!

در شب سوم فروردین ماه، وزارت دفاع آمریکا یا همان پنتاگون، اعلام کرد که به دنبال حمله یک پهپاد انتحاری به تاسیسات تعمیر و نگهداری در نزدیکی شهر حسکه در شمال شرقی سوریه که منجر به کشته شدن یک پیمانکار آمریکایی و زخمی شدن پنج نظامی آمریکایی و یک پیمانکار دیگر شد، نیروهای آمریکایی به پایگاه‌های مورد استفاده گروه‌های وابسته به سپاه پاسداران در این منطقه حمله کردند.

در بیانیه ای که توسط پنتاگون منتشر شد، آمده است که این حملات به دلیل حمله پهپاد انتحاری و کشته شدن پیمانکار آمریکایی انجام شده است. همچنین در این بیانیه آمده است که براساس ارزیابی جامعه اطلاعاتی، این پهپاد سر منشا ایرانی داشته است.

وزیر دفاع آمریکا نیز در این زمینه اظهار کرده است که براساس دستور رئیس جمهور بایدن، نیروهای فرماندهی مرکزی ایالات متحده مجاز به انجام حملات هوایی دقیق علیه تأسیسات مورد استفاده گروه‌های وابسته به سپاه پاسداران در شرق سوریه هستند.

به طور خلاصه، حملات هوایی آمریکایی به پایگاه‌های وابسته به سپاه پاسداران در شرق سوریه در پاسخ به حمله پهپاد انتحاری و کشته شدن یک پیمانکار آمریکایی صورت گرفته است.

ما تمام اقدامات لازم را برای دفاع از مردم خود انجام خواهیم داد

وزیر دفاع آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد که حملات هوایی دقیقی برای محافظت از پرسنل آمریکایی در شرق سوریه انجام شده است. این حملات بر اساس ارزیابی جامعه اطلاعاتی، به تاسیسات مورد استفاده گروه‌های وابسته به سپاه پاسداران انجام شده است.

لوید آستین افزود: همانطور که رئیس جمهوری جو‌ بایدن به صراحت اعلام کرده است، ما تمام اقدامات لازم را برای دفاع از مردم خود انجام خواهیم داد و همیشه در زمان و مکان مورد نظر خود پاسخ خواهیم داد.