زرتشت احمدی راغب
حمله زندانیان جرایم خطرناک به زرتشت احمدی راغب!

زرتشت احمدی راغب، فعال مدنی زندانی که از زمان بازداشت در دوم اسفندماه دست به اعتصاب غذا زده است، روز جمعه ۱۳ اسفند در زندان تهران بزرگ مورد حمله تعدادی از ندانیان جرایم خطرناک قرار گرفت.

حمله زندانیان جرایم خطرناک به زرتشت احمدی راغب!

حمله زندانیان جرایم خطرناک به زرتشت احمدی راغب؛ سازمان حقوق بشر ایران روز شنبه ۱۴ اسفندماه به نقل از یک منبع آگاه اعلام کرد که آقای راغب به بند ۴ زندان تهران بزرگ که مختص زندانیان خطرناک غیرسیاسی از قبیل اشرار، سارقان و چاقوکشان، منتقل شده است.

این منبع آگاه می افزاید که آقای راغب روز جمعه از تعدادی از مسئولانی که برای بازرسی به زندان آمده بودند، از وضعیت بد زندان مانند نبود آب گرم شکایت کرد و پس از رفتن آن‌ها حدود ۱۵ زندانی از زندانیان این بند که از اطرافیان وکیلِ بند هستند به این فعال مدنی زندانی حمله کرده‌اند.

زرتشت احمدی‌راغب

آقای احمدی راغب از آتش نشانان اخراجی شهریار است که چندین بار به دلیل فعالیت های مدنی و اعتراضی بازداشت شده است.

وی همچنین یکی از ۱۴ فعال مدنی و سیاسی است که در ۲۱ خرداد ۱۳۸۸ با صدور بیانیه ای خواستار استعفای علی خامنه‌ای از رهبری و تغییر بنیادین قانون اساسی شدند.

در سال‌های اخیر، بسیاری از زندانیان سیاسی و مدنی به شرایط زندان خود و بی‌اعتنایی مقامات نسبت به خواسته‌های خود از جمله اصل «تفکیک زندانیان» اعتراض کرده‌اند.