خامنه‌ای
حمله خامنه‌ای به آمریکا و بایدن

رهبر جمهوری اسلامی حاضر به اظهار نظر صریح درباره طالبان نشد ، اما مشکلات افغانستان را ناشی از حضور آمریکا دانست و در مورد ایران گفت که خواسته های بایدن از ایران هیچ تفاوتی با خواسته های ترامپ ندارد و آمریکا “وقاحت را از حد گذرانده است”.

حمله خامنه‌ای به آمریکا و بایدن

حمله خامنه‌ای به آمریکا و بایدن؛ رهبر جمهوری اسلامی مشکلات افغانستان را ناشی از حضور آمریکا دانست و در مورد ایران گفت که خواسته های بایدن از ایران هیچ تفاوتی با خواسته های ترامپ ندارد و آمریکا “وقاحت را از حد گذرانده است”.

علی خامنه ای در نخستین ملاقات خود با اعضای دولت ابراهیم رئیسی روز شنبه ، ۶ شهریور ، گفت که ایالات متحده در مورد موضوع هسته ای “واقعاً وقاحت را از حد گذرانده‌” و “گجوری صحبت و طلبکاری می‌کنند که گویا جمهوری اسلامی از برجام و تعهداتش خارج شده است”.

خامنه ای همچنین گفت که دولت بایدن از ایران درخواست می کند تا مسائل مربوط به پرونده هسته ای را که ترامپ “به زبانی دیگرهمان چیزی است که ترامپ مطالبه می‌کرد.

ششمین دور مذاکرات بین قدرت های جهانی و ایران برای احیای برجام

ششمین دور مذاکرات بین قدرت های جهانی و ایران برای احیای برجام دو ماه پیش در وین متوقف شد و جمهوری اسلامی تاکنون به درخواست های از سرگیری مذاکرات پاسخ مثبت نداده است.

جوزپ بورل ، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز جمعه در گفتگوی تلفنی با حسین امیر عبداللهیان ، وزیر امور خارجه جدید ایران ، خواستار زمان بندی برای از سرگیری مذاکرات جدید وین شد.