جنگ اسرائیل با ایران

منابع آگاه آمریکایی تاکید کردند که بنی گنتس، وزیر دفاع اسرائیل، و داوید برنه‌عا، رئیس موساد، مقامات آمریکایی را برای حمایت از تل آویو در جریان جنگ اسرائیل با ایران متقاعد خواهند کرد.

کانال ۱۲ تلویزیون اسرائیل و ساير رسانه های اسرائیلی گزارش دادند که وزیر دفاع اسرائیل به رئیس موساد در واشنگتن خواهد پیوست تا مقامات آمریکایی را متقاعد کند که یا علیه ایران اقدام نظامی انجام دهند یا از اقدامات مخفی اسرائیل حمایت کنند و تحریم ها علیه آن را تشدید کنند.

کانال ۱۲ اسرائیلی به نقل از منابع آگاه گزارش داد که بنی گانتز و داوید برنه‌عا برای حمله نظامی آمریکا به اهداف ایرانی فشار خواهند آورد.

این کانال تایید کرد که به دنبال اعلام نارضایتی‌ها از مذاکرات وین برای احیای برجام، مقامات اسرائیلی از آمریکا می خواهند که موضع سخت تری علیه جمهوری اسلامی  اتخاذ کند و از آنها در جنگ اسرائیل با ایران حمایت کند.

به گفته منابع آگاه، رئیس موساد و وزیر دفاع اسرائیل از تعلیق مذاکرات هسته ای در وین برای افزایش فشار بر آمریکا و اجرای طرح دوم در قبال آن استفاده خواهند کرد.

شایان ذکر است که هدف آمریکا از حمله احتمالی به جمهوری اسلامی، تاسیسات هسته ای داخل ایران نخواهد بود، بلکه مرکزی مانند مقر ایران در یمن را هدف قرار خواهد داد.