جنجال شدید در مجلس
جنجال شدید در مجلس؛ انتقاد شدید در مجلس از گرانی‌ها در ایران!

جنجال شدید در مجلس؛ در حالی که برآوردهای رسمی نرخ تورم را بیش از ۴۰ درصد اعلام می کند، محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی، «عملکرد دولت های قبلی» در ایران را مقصر دانسته و خواستار مهار گرانی شده است.

جنجال شدید در مجلس؛ انتقاد شدید در مجلس از گرانی‌ها در ایران!

در جلسه علنی روز یکشنبه ۲۸ فروردین در نطق پیش از دستور خود، گفت: معتقدم “ریشه گرانی‌ها در تورم ناشی از عملکرد دولت های قبلی است.”

ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران، ۲۶ فروردین ماه نیز تورم را عامل عملکرد دولت روحانی دانست و گفت: «چهار سال تورم بالای ۴۰ درصد و رشد اقتصادی نزدیک به صفر عامل اصلی گرانی‌هاست».

موضوع گرانی‌ها محور سخنان چند تن از نمایندگان مجلس در جلسه علنی روز یکشنبه ۲۸ فروردین ماه نیز بود.

مرتضی محمودوند، نماینده مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی در این باره گفت: «آمارهای نادرستی» در خصوص گرانی به رئیس جمهوری داده می شود و «افزایش قیمت اقلام خوراکی فشار زیادی را متوجه خانوارها کرده است».

زهره‌سادات لاجوردی، نماینده تهران گفت: افزایش سرسام آور قیمت، به‌ویژه خودروها باعث تعجب مردم شد و با وجود هشدارها هیچ اقدامی صورت نگرفت.

سونامی گرانی اقلام خوراکی

البرز حسینی، نماینده خدابنده، منتقد دیگری بود که از افزایش قیمت ها به عنوان «سونامی گرانی اقلام خوراکی» یاد کرد و گفت: «کسی به فکر اقشار آسیب‌پذیرنیست».

آقای رئیسى شهریورماه سال گذشته تورم را خط قرمز دولت دانست و به دستگاه‌های اجرایی دستور داد از هرگونه اقدامی که منجر به افزایش تورم می شود خودداری کند.