جنجال در مجلس/ انتقاد تند نماینده مهاباد از شلیک تیر جنگی به مردم
جنجال در مجلس/ انتقاد تند نماینده مهاباد از شلیک تیر جنگی به مردم

جنجال در مجلس/ نماینده مردم مهاباد درمجلس شورای اسلامی می گوید رئیس جمهور و وزیر کشور باید پاسخگو باشند و پیگیر کنند چه کسی تیر جنگی به مردم شلیک کرده است.

جنجال در مجلس/ انتقاد تند نماینده مهاباد از شلیک تیر جنگی به مردم

جلال محمود زاده در جلسه عمومی روز یکشنبه ششم آذر مجلس در یادداشتی به ابراهیم رئیسی رئیس جمهور و احمد وحیدی وزیر کشور، گفت: در اعتراضات مردمی در شهرهای مهاباد و کردستان ۱۳ نفر کشته شدند. بر اساس آمار رسمی، و بر اساس آمار غیر رسمی ۱۰۵ کشته شدند.

به گفته وی، به جای پیگیری و احقاق حق و حقوق مردم مناطق کردنشین در دستگاه قضایی، و در همان دستگاه قضایی علیه من نماینده که پیگیر این اتفاقات بودم، شکایت شده است.

شکایت دادستان انقلاب از نماینده مهاباد

آقای محمودزاده پیشتر در روز دوم آذرماه ضمن انتشار تصویری از شکایت دادستان عمومی از وى اعلام کرده بود که طی روزهای گذشته چندین بار احضار شده است.

در متن شکایت از نماینده مهاباد “نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی” از جمله اتهامات عنوان شده است.

همانطور که آقای محمودزاده در جلسه روز یکشنبه مجلس اظهار داشت: «آلشکرکشی و امنیتی کردن مهاباد و شهرهای کردنشین، دستگیری شهروندان عادی، یورش شبانه به منازل مسکونی، تخریب اموال مردم، نوشتن شعار بر روی دیوارهای داخلی ساختمان ها، چک کردن وسایل شخصی مردم و ایجاد ایست‌های بازرسی متعدد ورودی شهرهای کردنشین مانند اوایل انقلاب، چه مفهومی دارد؟