تصادف اتوبوس

مقامات جمهوری اسلامی از تصادف اتوبوس با کشنده ولوو در کردستان بامداد پنجشنبه ۱۳ آبان در محور سقز- دیواندره خبر دادند که بر اثر آن سه نفر کشته و ۱۹ نفر مجروح شدند.

عیسی گوهری، فرمانده پلیس راه کردستان از وقوع این حادثه در ساعت ۱۰ صبح پنجشنبه خبر داد و گفت که حال دو نفر از مصدومان وخیم است.

 فرمانده پلیس راه کردستان همچنین علت این حادثه را توجه نکردن به جلو ناشی از خستگی و خواب‌آلودگی راننده اتوبوس عنوان کرده است.

به گفته گوهری، این حادثه در حالی رخ داد که اتوبوس از استان کرمانشاه به سمت استان آذربایجان غربی در حرکت بود.

 فرمانده پلیس راه با بیان اینکه تصادف اتوبوس اولین تصادف نیست و آخرین هم نخواهد بود، و وی توضیح داد که عوامل انسانی، مشکلات جاده ای و نقص فنی خودروها مهمترین عوامل تصادفات جاده ای در کشور است.

بر اساس اعلام سازمان پزشکی قانونی، درصد جانباختگان حوادث رانندگی ۱۶ درصد افزایش یافته و نشان می‌دهد که در چهار ماهه نخست امسال ۵ هزار و ۶۳۳ نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست داده‌اند.

گزارش پزشکی قانونی همچنین حاکی از آن است که استان های فارس، سیستان، بلوچستان و خراسان رضوی بیشترین آمار قربانیان تصادفات جاده ای را دارند. در حالی که استان های قم، ایلام و کهگیلویه و بویراحمد کمترین تعداد فوتی را در تصادفات رانندگی به ثبت رساندند.