حسن ایرلو
جزئیات تازه درباره حسن ایرلو: حسن ایرلو فرمانده عملیات نظامی بود

جزئیات تازه درباره حسن ایرلو؛ ترکی المالکی، سخنگوی ائتلاف، مستنداتی از نقش سپاه پاسداران و همچنین گروه حزب‌الله در جنگ یمن ارائه كرد وگفت حسن ایرلو، سفیر جمهوری اسلامی نزد حوثی‌ها، نیز عملیات نظامی در یمن را فرماندهی می‌کرد.

جزئیات تازه درباره حسن ایرلو

ترکی المالکی، سخنگوی ائتلاف گفت: حسن ایرلو، سفیر جمهوری اسلامی نزد حوثی‌ها، نیز عملیات نظامی در یمن را فرماندهی می‌کرد.

المالکی روز یکشنبه در یک کنفرانس خبری در ریاض گفت که حوثی‌ها سرسپرده و گوش به فرمان سپاه پاسداران هستند و از آغاز جنگ یمن در مجموع ۴۳۰ موشک بالستیک و ۸۵۱ پهپاد به سمت عربستان شلیک کرده‌اندکه بر اثر آنها ۵۹ شهروند غیرنظامی سعودی کشته شده‌اند.

سخنگوی ائتلاف همچنین گفت که دولت ایران به تفکر فرقه گرایانه در یمن، عراق، سوریه و لبنان دامن می زند و شبه نظامیان حوثی این تفکر را از ایران گرفته اند.

وى افزود حسن ایرلو را که به نام سفیر به یمن رفته بود كسى دانست که عملیات نظامی را فرماندهی می‌کرد.

مقامات جمهوری اسلامی به ارتباط نزدیک حسن ایرلو با قاسم سلیمانی اشاره کرده اند

مقامات آمریکایی پیشتر گفته بودند که ايرلو یکی از فرماندهان نیروی قدس سپاه پاسداران ایران بوده است. در روزهای اخیر تعدادی از مقامات جمهوری اسلامی به ارتباط نزدیک وی با قاسم سلیمانی، فرمانده کشته‌شده سپاه قدس اشاره کرده اند.

سخنگوی ائتلاف همچنین تصاویر و فیلم هایی از آموزش نیروهای حزب الله را در حال آموزش‌های مختلف به حوثی‌ها مختلف از جمله آموزش پرتاب هواپیماهای بدون سرنشین را به نمایش گذاشت.