جام جهانی قطر فرصت خوبی برای گردشگری ایران است

معاون گردشگری در وزارت فرهنگ ، جهانگردی و صنایع دستی گفت: بهره گیری از رویداد جام جهانی فیفا ۲۰۲۲ به منظور جذب گردشگر خارجی به کشور می تواند در به تصویر کشیدن جمهوری اسلامی ایران و ارائه قابلیت های گردشگری و سرمایه های فرهنگی و تاریخی کشورمان موثر باشد.

به گفته این منابع ، واله تیموری در اولین نشست کارگروه گردشگری در جام جهانی قطر ۲۰۲۲ شرکت کرد که با حضور نمایندگان دستگاه های اجرایی مربوطه و نهادهای غیر بخشی برگزار شد.

وی گفت: “با توجه به استقرار این جام در همسایگی کشورمان و لزوم بهره گیری از این فرصت برای جذب گردشگرانی که به این کشور می آیند ، اولین جلسه کارگروه گردشگری قطر فیفا ۲۰۲۲ با هدف اندیشه در مورد روند جذب بیشترین تعداد تماشاگران تشکیل شده است.”

معاون وزیر گردشگری در توضیح دیدگاه بخش گردشگری در مواجهه با جام جهانی آینده گفت: “کشوری که میزبان این رویداد است در همسایگی ایران است و کمک زیادی نمی کند.”

بنابراین ، برای تعداد زیادی از افرادی که به این جام جهانی سفر کرده اند ، می توانند مسابقات را تماشا کنند. امکان سفر به سایر مقاصد گردشگری در حومه شهر از جمله کشور ما.

بنابراین ، شخصی که به قطر سفر کرده است در این مراحل به او اطلاع داده می شود. ایران با آب و هوای متنوع و جاذبه های تاریخی و طبیعی فراوان در عرض نیم ساعت رانندگی قابل بازدید است.

تیموری همچنین با اشاره به مشارکت مناطق آزاد در کارگروه گردشگری جام جهانی فیفا ۲۰۲۲ در قطر خاطرنشان کرد: بیایید مناطق آزاد را در ایران ایجاد کنیم و سپس آنها را به سایر استانهای کشور هدایت کنیم.

وی خاطرنشان کرد: استفاده از این فرصت با هدف معرفی توان گردشگری کشور و کسب درآمد برای فعالان صنعت گردشگری در دستور کار قرار دارد.