تیراندازی شدید به سوی معترضان در مهاباد
تیراندازی شدید به سوی معترضان در مهاباد

تصاویر دریافتی از مهاباد نشان می دهد تعداد زیادی از شهروندان معترض روز پنجشنبه مقابل فرمانداری این شهر تجمع کردند که با تیراندازی شدید و مداوم ماموران به سمت معترضان مواجه شد.

تیراندازی شدید به سوی معترضان در مهاباد

بر اساس ویدئوهایی در شبکه‌های اجتماعی از جمله توییتر، معترضان ساختمان فرمانداری را محاصره کردند و علی‌رغم صدای تیراندازی شدید، شعارهای ضدحکومتی سر دادند.

یک روز پیش ماموران حکومتی با شلیک مستقیم سلاح جنگی یک شهروند ۳۵ ساله مهابادی به نام اسماعیل مولودی را کشتند و به گفته سازمان حقوق بشری هه‌نگاو از روز پنجشنبه اعتراضات بزرگ در این شهر در اعتراض به این قتل آغاز شد.

ربودن پیکر اسماعیل مولودی

بر اساس این گزارش، نیروهای حکومتی برای ربودن پیکر اسماعیل مولودی و جلوگیری از دفن وی در خاکسپاری شهر مهاباد تلاش کردند که در این امر موفق نشدند.

همزمان فیلم های ارسالی حاکی از آن است که ماموران امنیتی در محدوده گمرک مهاباد که منزل اسماعیل مولودی آنجا واقع شده، مردم را به رگبار بسته‌اند.

در اعتراض به این سرکوب، روز پنجشنبه تعداد زیادی از تظاهرکنندگان با شعارهای ضد حکومتی از آرامستان مهاباد به شهر آمدند و با افزایش تعداد شهروندان، این معترضان اقدام به محاصره کردن اداره دارایی، کمیته امداد، کلانتری ۱۱ و ساختمان فرمانداری این شهر کردند.