اظهارات خامنه‌ای

کاربران توییتر اظهارات خامنه‌ای مبنی بر”الگوی جمهوری اسلامی برای مردم جهان و مسلمانان جذاب است” را به تمسخر گرفتند.

علی خامنه ای، رهبر رژیم جمهوری اسلامی در یک سخنرانی تلویزیونی گفته بود: «الگوی جمهوری اسلامی برای مردم جهان و مسلمانان جذاب است. و در یک کشور دیگر به قاسم سلیمانی اهانت می‌شود و پلیس مجبور به عذرخواهی می‌شود».

خامنه‌ای همچنین تاکید کرد که جمهوری اسلامی از پایان جنگ در اوکراین حمایت می‌کند، اما ریشه‌های بحران، سیاست‌های آمریکا و کشورهای غرب است و در سخنرانی خود به روسیه اشاره نکرد.

توئیترهای ایرانی علی خامنه‌ای را به دلیل این اظهارات مسخره کردند و آن را خنده دار توصیف کردند و از تلاش او برای توجیه تهاجم نظامی روسیه به اوکراین انتقاد کردند.

♦  «اظهارات خامنه‌ای نادرست است، جمهوری اسلامی الگوی بیداد و دیکتاتوری است» – کاربران توییتر

 حسابی به نام “Samin” نوشت: «الگوی بیداد، ظلم، قساوت، دزدی، دروغ، بی شرفی، و دیکتاتوری واقعا الگوی تمام شرارتهای دنیایی شمایید.. از نظر تو ابله چهل سال بدبختی و ذلت مردم ما هم ثمره امریکاست نه توی نادان و رجال مفت خور و دزد و سپاهیان بیشرف».

در حالی که اکانت به نام “Frank” نوشت: «آره واقعا جذابه. همه میخوان بدونن چطور میشه بیش از ۴۰ سال فقط دزدی کنی و بکشی و ظلم کنی بدون اینکه به کسی پاسخگو باشی شش متر هن زبونت دراز باشه».

به نوبه خود، “Artin” درمورد اظهارات خامنه‌ای نوشت: «طفلک روسیه یکسوم اوکراین را تجزیه کرده.. الان هم که همشو میخاد غرب مقصره نباید اعتراضی کند؟! مثل ما باید باشد مازندران را جدا کردازش تشکر هم کردیم حالا هم شده نماینده ما در برجام؟».