مردم اوکراین

کیهان، روزنامه دولتی وابسته به علی خامنه‌ای، با انتشار گزارشی به مردم اوکراین حمله کرد و آنها را مقاومت بلد نیستند، توصیف کرد.

امروز چهارشنبه، ۱۱ اسفندماه، روزنامه “کیهان”، وابسته به رهبر نظام جمهوری اسلامی، گزارشی را منتشر کرد که در آن به انتقاد و توهین به شهروندان اوکراینی پرداخت.

کیهان در گزارش خود نوشت: «وقتی کشوری ظرف تنها ۴۸ ساعت شهرهایش را از دست می‌دهد و صف فرار از کشور طولانی‌تر از صف شرکت در جبهه‌های جنگ می‌شود یعنی، مردمان آن کشور مقاومت را بلد نیستند حتی به‌اندازه آن مترسک!».

کیهان از کوتاهی شهروندان اوکراینی در دفاع از خاک کشورشان انتقاد کرد و به طور غیرمستقیم به همکاری آنها با روسیه اشاره کرد و نوشت:  «یک نکته مهم دیگر درباره جنگ اوکراین، این است که چرا اوکراین ظرف همان ۴۸ ساعت اول، برخی شهرهای خود را از دست داد و روسیه توانست خیلی راحت و سریع وارد این کشور شود در حالی که، تقریبا تمام دنیای غرب سمت اوکراین ایستاده‌اند؟».

کیهان افزود: «پاسخ این سؤال مهم را می‌دهیم. در جنگ تحمیلی ۸ ساله، ایران به طور مستقیم و غیر مستقیم درگیر جنگ بود. روسیه قدرتمند جزو در این جنگ بود. نشان به آن نشان که ما از کشورهای زیادی اسیر گرفتیم. اما مردم ایران حتی اجازه اشغال یک وجب از خاک کشور را ندادند».

گزارش این روزنامه اضافه کرد: «اتفاقی که در اوکراین رخ داد و در این شماره به آن اشاره کردیم، شباهت عجیبی هم به اتفاقات افغانستان دارد که باعث تسلط طالبان بر این کشور شد. در افغانستان نیز مقاومتی از سوی مردم ندیدیم و کابل به راحتی سقوط کرد».