سلیمانی
تهدید محمد پاکپور: اگر همه سران آمریکا کشته شوند، انتقام خون سلیمانی نخواهد بود

محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران: «خون و شخصیت» قاسم سلیمانی «آنقدر بزرگ است که اگر همه سران آمریکا هم کشته شوند» انتقام کشتن او نخواهد بود.

تهدید محمد پاکپور: اگر همه سران آمریکا کشته شوند، انتقام خون سلیمانی نخواهد بود

محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران با تهدید مقامات آمریکایی گفت که «خون و شخصیت» قاسم سلیمانی «آنقدر بزرگ است که اگر همه سران آمریکا هم کشته شوند» انتقام کشتن او نخواهد بود.

مقامات جمهوری اسلامی بارها از “انتقام” کشته شدن سلیمانی صحبت کرده اند.

سردار محمد پاکپور با حضور در گلزار بین‌المللی شهدای استان کرمان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: همرزمان و حتی نیروهای تربیت‌شده سلیمانی، همچون گذشته و زمان حیات قاسم سلیمانی آمادگی کامل را برای دفع هرگونه تهدید دارند..

وی افزود: شما این را بعد از كشتن قاسم سلیمانی دیدید و دنیا هم آن را امتحان کرد؛ اما خون قاسم آنقدربزرگ است که اگر همه سران آمریکا کشته شوند، تقاص خون حاج قاسم پس داده نخواهد شد بنابراین بایستی با شیوه‌های دیگر تقاص خون حاج قاسم را بگیریم».

درخواست حذف سپاه از فهرست‌های تروریستی!

فرمانده نیروی زمینی سپاه توضیحی درباره «شیوه‌های دیگر» نداد، اما اظهارات وی در حالی است که گفته می‌شود در مذاکرات برای احیای برجام، دولت ایران بر خروج سپاه از فهرست تروریستی آمریکا به عنوان شرط پافشاری کرد، اما آمریکا می گوید برکناری سپاه در ازای آزادی مشروط این یک تعهد عمومی از سوی ایران برای پایان دادن به موضوع انتقام قاسم سلیمانی است.

اسرائیل به شدت با درخواست حذف سپاه پاسداران ایران از لیست تروریستی مخالفت کرده و مخالفت ها در آمریکا در حال افزایش است.

در آخرین واکنش مخالفان، ۱۴ سناتور جمهوری خواه در کنگره روز گذشته به دولت جو بایدن درباره عواقب خروج سپاه پاسداران از لیست هشدار دادند.