مدارس کرمان

ظهر امروز، چهارشنبه ۳ آذر، مهران باهری، رئیس اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش از تعطیلی مدارس کرمان خبر داد.

رئیس اداره اطلاع‌ رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان با بیان اینکه این استان روز چهارشنبه، ۳ آذرماه، تمامی مدارس شرق استان را به دلیل خیزش گرد و خاک و طوفان تعطیل می کند، بیان کرد.

آقای باهری همچنین از تعطیلی تمامی مدارس شهرستان های فهرج، ریگان و نرماشیر خبر داد و توضیح کرد که  اداره اطلاع‌ رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش آموزش در مدارس این مناطق به صورت مجازی در این مناطق ادامه خواهد داشت.

شایان ذکر است که استان های غرب و جنوب ایران، به ویژه استان خوزستان، سال هاست که به دلیل خشکسالی، تغییر اقلیم و کاهش منابع آبی با پدیده گرد و غبار و ریزگردها دست به گریبان‌ است و هوای این مناطق در گردش‌ های اقلیمی استان‌ های مرکزی ایران نظیر کرمان را نیز هدف می‌ گیرند.

شایان ذکر است که تعطیلی مدارس کرمان پس از یک دوره تعطیلی طولانی که ماه ها برای تمامی مدارس ایران به دلیل شیوع ویروس کرونا ادامه داشت، رخ داد. و در آن زمان وزارت آموزش و پرورش از ادامه تحصیل در مدارس کشور به صورت مجازی خبر داد.