تظاهرات اعتراضی

هفتمین شب اعتراضات در خوزستان به دلیل بی‌آبی افزایش کشته‌شدگان و پیوستن دو استان دیگر به تظاهرات اعتراضی را نشان داد.

شب چهارشنبه هفتمین شب اعتراض در شهرهای خوزستان علیه بی‌آبی ادامه داشت در حالی که شهرهای مسجد سلیمان و دزفول به این اعتراضات پیوستند.

همچنین این اعتراضات حداقل به دو استان دیگر یزدانشهر در اصفهان و شهرک فضیلت بوشهر گسترش یافت.

بر اساس منابع و گزارش ها، تعداد کشته‌شدگان این اعتراضات دست کم به شش نفر افزایش یافته است زیرا دو نفر از کشته شدگان، به نام‌های هادی بهمنی و محمد عبداللهی، سه شنبه شب در تظاهرات در ایذه توسط نیروهای امنیتی کشته شدند.

  •  تیراندازی “اغتشاشگران” و نه پلیس!

هفتمین شب اعتراضات در مورد کمبود آب شهرهای اهواز، شیبان، ایذه، سوسنگرد، شوشتر، شوش، شاوور، بهبهان، جراحی، ماهشهر، دزفول و مسجدسلیمان صحنه تظاهرات بود.

به نوبه خود، فرماندار ایذه، دیروز چهارشنبه، کشته شدن هادی بهمنی نوجوان ۱۷ ساله را اعلام کرد، اما گفت که بهمنی توسط تیراندازی “اغتشاشگران” و نه توسط گلوله های پلیس کشته شد .

فرماندار ایذه همچنین گفت که در آن تظاهرات اعتراضی ۴۱ پلیس زخمی شدند، اما در عین حال به تعداد تظاهرکنندگان زخمی اشاره نکرد.

شایان ذکر است که مقامات ایران کشته شدن معترضان توسط گلوله های پلیس را انکار می کنند. و پیش از این مقامات استان خوزستان در مورد کشته شدن مصطفی نعیماوی، شهید اعتراضات شادگان، نیز دلیل کشته شدن او را تیراندازی «اغتشاشگران» عنوان کرده بودند.