۹ فعال مدنی
تشکیل پرونده برای ۹ فعال مدنی به دلیل حمایت از مردم خوزستان

بر اساس گزارشات ، آرش صادقی ، آرش کیخسروی ، روح الله مردانی ، نرگس محمدی ، جعفر عظیم زاده ، رسول بداقی ، بوران ناظمی ، حمید آصفی و بهزاد همايونی در شعبه 2 بازپرسی دادسرای اوین با گشایش پرونده قضایی روبه‌رو شده‌اند.

تشکیل پرونده برای ۹ فعال مدنی

تشکیل پرونده برای ۹ فعال مدنی، آرش صادقی ، آرش کیخسروی ، روح الله مردانی ، نرگس محمدی ، جعفر عظیم زاده ، رسول بداقی ، بوران ناظمی ، حمید آصفی و بهزاد همايونی در شعبه 2 بازپرسی دادسرای اوین متهم شده اند.

این فعالان مدنی در تظاهرات مسالمت آمیز در حمایت از مردم خوزستان در تاریخ 29 تیر در مقابل وزارت کشور با خشونت دستگیر شدند و ساعاتی بعد آزاد شدند.

بازداشت نرگس محمدی ، آرش صادقی ، رسول بداقی ، آرش کیخسروی ، بوران ناظمی ، جعفر عظیم زاده ، روح الله مردانی ، حمید آصفی و بهزاد همايونی خشونت آمیز بود.

بحران آب در خوزستان

بر اساس ویدئوی منتشر شده ، خانم محمدی قبل از دستگیری فعالان به ضرب و شتم تعدادی از آنها اشاره کرد و گفت که تعدادی از زندانیان سابق ، فعالان مدنی ، مادران صلح و مادران داغدار قصد اعتراض به “كشتار” مردم را داشتند. خوزستان مقابل وزارت کشور جمع شوند که با ضرب و شتم مواجه شدند

در ویدئویی دیگر ، نرگس محمدی به نقل از فعالان مدنی و کارگری که وی را همراهی می کردند ، پرداخت و به دولت ایران هشدار داد که “عملیات کشتار” در خوزستان را متوقف کند.

ساکنان استان خوزستان به تازگی تجمع اعتراضی علیه کمبود آب ترتیب داده اند که با سرکوب و قتل افراد از سوی مأموران حکومتی روبرو شده است.