انوشه آشوری
تجمع خانواده انوشه آشوری مقابل مقر نخست وزیری بریتانیا

خانواده انوشه آشوری ، شهروند بریتانیایی ایرانی‌تبار که چهار سال است در ایران زندانی است ، مقابل دفتر نخست وزیر بریتانیا در خیابان داونینگ تجمع کردند.

تجمع خانواده انوشه آشوری مقابل مقر نخست وزیری بریتانیا

خانواده انوشه آشوری ، مقابل دفتر نخست وزیر بریتانیا در خیابان داونینگ تجمع کردند.

آنها همچنین سعی کردند با قرار دادن یک صندلی خالی توجه بوریس جانسون را جلب کنند، انوشه آشوری ، مهندس بازنشسته 67 ساله ، سیزدهم ماه اوت سال 2017 ، در سفر خانوادگی به ایران بازداشت شد.

آقای آشوری ، مانند بسیاری دیگر از اتباع بریتانیایی که در سالهای اخیر در ایران بازداشت شده اند ، پس از محاکمه ای که عفو بین الملل آن را “ناعادلانه” توصیف کرده است با اتهاماتی مرتبط با امنیت ملی زندانی شده است.

علیرغم اینکه مقامات دولت بریتانیا اصرار دارند که موضوع آشوری “اولویت اصلی” دولت است ، خانواده وی می گویند که علیرغم درخواست رسمی ، بیش از یک سال است که فرصتی برای ملاقات با نخست وزیر بریتانیا نداشته اند.

انوشه آشوری را آزاد کنيد

بوریس جانسون، نخست وزیر و دومینیک راب، وزیر خارجه بریتانیا از جمهوری اسلامی ایران خواستند که انوشه عاشوری ، زندانی دو تابعیتی ایرانی – بریتانیایی ، روز جمعه در بیست و دومین سالگرد دستگیری وی آزاد شود.

بوریس جانسون در توییتر خود نوشت: “در چهارمین سالگرد بازداشت غیرقانونی انوشه آشوری در ایران ، من بار دیگر از ایران می خواهم که کار درست را انجام دهد و او را بی‌درنگ آزاد کند.”

نخست وزیر انگلیس افزود انوشه و دیگر شهروندان انگلیسی که به ناحق در ایران زندانی شده اند باید بتوانند به خانواده های خود در بریتانیا بازگردند.