بازداشت پنج نفر در زاهدان به اتهام دریافت تجهیزات استارلینک
بازداشت پنج نفر در زاهدان به اتهام دریافت تجهیزات استارلینک

پنج نفر از شهروندان در شهر زاهدان به دلیل “ارسال تجهیزات ارتباطی و استارلینک” توسط نیروهای امنیتی دستگیر شده‌اند.

بازداشت پنج نفر در زاهدان به اتهام دریافت تجهیزات استارلینک

به گزارش روز دوشنبه ۱۰ مهر، خبرگزاری تسنیم اعلام کرده است که یک سازمان جاسوسی تجهیزات ارتباطی و استارلینک را برای یک جریان خاص در شهر زاهدان ارسال کرده است. در این راستا، پنج نفر از عوامل موثر دریافت‌کننده و بهره‌بردار این تجهیزات در زاهدان بازداشت شده‌اند.

این خبرگزاری بدون ذکر جزئیات نوشت: “برخی از بازداشت‌شدگان سابقه ارتباط با رسانه‌های تروریستی ـ صهیونیستی را دارا هستند.”

این اظهاریه احتمالا به معترضان در زاهدان و طرفداران مولوی عبدالحمید، امام جمعه اهل سنت زاهدان، اشاره دارد که در یک‌سال گذشته بارها علیه سرکوب نیروهای امنیتی اعتراض کرده‌اند.

آغاز اعتراضات گسترده در ایران

بعد از آغاز اعتراضات گسترده در ایران، که با مرگ مهسا امینی در دستگیری ارشاد از تاریخ ۲۶ شهریور سال گذشته آغاز شد، حکومت ایران دسترسی به اینترنت را برای شهروندان به شدت محدود کرد.

به عنوان پاسخ به این محدودیت‌ها، که شامل قطع کامل و دوره‌ای اینترنت و کند شدن سرعت آن در ایران بود، دولت آمریکا برخی از محدودیت‌های صادرات خدمات اینترنتی به ایران را لغو کرد و به این ترتیب شرکت “اسپیس‌ایکس” مجاز شد خدمات اینترنتی ماهواره‌ای برای دستگاه‌های استارلینک تولید شده توسط همین شرکت را در ایران ارائه دهد.