مسعود بداقی

نزدیکان رسول بداقی، فعال مدنی و عضو کانون صنفی معلمان ایران، اعلام کردند که نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی بداقی را با ضرب و شتم و تحقیر بازداشت کرده اند.

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران صبح امروز در اطلاعیه ای با تایید خبر بازداشت این فعال مدنی، دستگیری خود توسط نیروهای امنیتی را به‌صورت خشونت‌آمیز و همراه با هتک حرمت توصیف کرد.

محمد حبیبی، فعال صنفی، سخنگوی کانون صنفی معلمان در توییتر نوشت: «رسول بداقی فعال صنفی معلمان و بازرس کانون صنفی معلمان ، صبح امروز با هجوم ماموران امنیتی به منزلش بازداشت شد».

سخنگوی شورای صنفی معلمان اضافه کرد: «این بازداشت همراه با ضرب وشتم بوده و از صبح امروز هیچ خبری از نهاد بازداشت کننده و محل نگهداری ایشان نیست».

حبیبی توضیح داد: «ماموران روز شنبه، ۲۰ آذر، با هجوم به خانه این فعال صنفی ضمن ضرب وشتم و حتی پوشیدن لباس مناسب را نیز از او سلب کردند و همه وسایل ارتباطی رسول بداقی، حتی گوشی همراه همسرش هم توسط ماموران ضبط شده است».

دادگاه انقلاب آقای بداقی را به شش سال حبس تعزیری و پنج سال محرومیت از فعالیت‌های اجتماعي در پی انتخابات مناقشه‌انگیز سال ۸۸ در ایران و اعتراضات عمومی مردم نسبت به نتیجه آن محکوم کرده بود.

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان همچنین اعلام کرد که تحصن معلمان که به مدت دو روز در سراسر کشور ادامه داشت، ادامه خواهد داشت و تاکید کرد: «معلمان مطالبه جو، مرعوب این برخوردها نخواهند شد».