خوزستان
ایلان ماسک به معترضان خوزستان اینترنت استارلینک بدهد؟!

معاون مشاور پیشین امنیت ملی دولت ترامپ از ایلان ماسک خواست پوشش اینترنت ماهواره‌ای استارلینک را برای معترضان ایرانی در خوزستان فراهم کند.

ایلان ماسک به معترضان خوزستان اینترنت استارلینک بدهد؟!

ویکتوریا کوتس در توییتر خود نوشت: «اگر ایلان ماسک می تواند اینترنت ماهواره ای استارلینک را در اختیار اوکراین قرار دهد، چرا نتوانیم همان را به خوزستان بدهیم و اجازه دهیم این ایرانی‌های شجاع به ارتباطات دسترسی داشته باشند؟.

با توجه به شبکه تحویل محتوای کلودفلر و داده‌های وب‌سایت ردیت، خدمات اینترنت ماهواره‌ای استارلینک تنها برای دو درصد از کاربران در سایر نقاط جهان، به استثنای آمریکای شمالی، اروپا، استرالیا و نیوزلند قابل دسترس است.

در اوایل ماه مارس، به درخواست ایلان ماسک، معاون نخست وزیر اوکراین، مدیرعامل تسلا دستور فعال شدن اینترنت از طریق ماهواره در اوکراین را صادر کرد.

قطع اینترنت موبایل در خوزستان

پس از انتشار اخبار و عکس های تایید نشده از تجمع مردم در چند شهر استان خوزستان در اعتراض به سهمیه بندی و افزایش قیمت نان، برخی منابع خبری از ادامه قطعی اینترنت همراه در برخی شهرها اين استان خبر دادند.

از شامگاه پنجشنبه ۱۵ اردیبهشت ماه، ویدئوهایی از تجمع اعتراضی مردم در شبکه های اجتماعی منتشر شد و برخی از کاربران شبکه های اجتماعی از ارتباط این ویدئوها با تجمع مردم در شهر سوسنگرد خبر دادند.