جمهوری اسلامی در اکسپو دبی

با نزدیک شدن به تاریخ راه اندازی نمایشگاه جهانی اقتصاد در امارات متحده عربی، مقامات ايران اعلام کردند که برای اولین بار جمهوری اسلامی در اکسپو دبی ۲۰۲۰ شرکت می کند.

ولی تیموری، معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اظهار داشت كه غرفه گردشگری جمهوری اسلامی ایران برای اولین بار در نمایشگاه دبی شرکت می کند. و وی توضیح داد که قرار است نمایشگاه جهانی از از تاریخ ۹ مهرماه ۱۴۰۰ تا ۱۱ فروردین ۱۴۰۱ در شهر دبی در امارات متحده عربی برگزار شود.

 ایران در اکسپو دبی
غرفه جمهوری اسلامی ایران در اکسپو دبی

معاون وزیر گردشگری در وبیناری با مدیران کل، نمایندگان و معاونان گردشگری استانهای کشور با حضور شرکت مادر توسعه گردشگری ایران اظهار داشت که غرفه جمهوری اسلامی در اکسپو دبی شامل ۹ بخش در متراژی بالغ بر دو هزار مترمربع است.  

◊    اکسپو دبی فرصت مهم برای آینده‌ای بهتر

ایران در اکسپو دبی

تیموری تاکید کرد که نمایشگاه دبی یک فرصت طلایی برای به نمایش گذاشتن ظرفیت های گردشگری جمهوری اسلامی است و بنابراین فرصتی عالی برای همه دفاتر خدمات مسافرتی، هتل ها و فعالان گردشگری است.

وی همچنین تاکید کرد که برای نمایش محتوای تبلیغاتی برای اقتصاد و گردشگری ایران به شیوه های جدید، باید از فناوری اطلاعات در قالب اپلیکیشن‌ها استفاده کرد، به خصوص که این اولین مشارکت ایران در این رویداد بزرگ جهانی است.

معاون گردشگری ايران همچنین اشاره کرد که نمایشگاه دبی یک فرصت مهم برای آینده ای بهتر در همه زمینه های صنایع و سرمایه‌گذاری، اشتغال، آموزشی، نوآوری و راه های حفاظت از اکوسیستم و در نهایت ثبات با روشن شدن مفهوم زندگی در تعادل در سیاره زمین است.