مردم خوزستان

 شامگاه دوشنبه، ۱۹ مهر، صادق خلیلیان، استاندار خوزستان از وضعیت فعلی استان انتقاد کرد و گفت که شرایط فعلی شایسته مردم خوزستان نیست.

استاندار خوزستان توضیح داد که یکی از مهمترین مشکلات استان حاشیه نشینی و غفلت است زیرا ۴۰ درصد منابع بودجه دولت از خوزستان تامین می شود.

خلیلیان افزود: «وضعیت فعلی مردم استان ایجاب می کند که خود را از برخی قید، محدودیت، بندها و پیچ و خم‌های اداری رها کنیم».

وی همچنین گفت كه مشکلاتی پیش روی خوزستان وجود دارد که ابتدا باید پذیرفته شود و سپس باید تمام تلاش خود را به کار گرفت تا استان در حل این مشکلات کمک کند.

از سوی دیگر، صادق خلیلیان با انتقاد از عملکرد برخی از مقامات گفت که در مواردی دستگاه های اجرایی و ادارات آنها مانع کار یکدیگر می شوند.

استان خوزستان به دلیل مشکل بی آبی، سیاست های انتقال آب و خشکسالی که بیش از ۵۳۰ روستای این استان را درگیر کرده است، شاهد اعتراضات گسترده ای بوده است.

در آن زمان، مسئولان استان اعلام کردند که دلیل این بحران دشوار عدم بارش باران و ذخیره آب پشت سد کرخه است. و آنها گزارش دادند که وضعیت آب کرخه تا پایان کشت برنج در نیمه‌های مهرماه تغییر نخواهد کرد.