امام اهل سنت
امام جمعه اهل سنت: «می‌خواهیم طالبان بازوی جمهوری اسلامی شود»

مولوی عبدالحمید، امام جمعه اهل سنت زاهدان، دوباره جنجال‌هایی را به راه انداخت با انتشار بیانیه‌ای که در آن امیدواری کرد افغانستان تحت حاکمیت طالبان “بازوی جمهوری اسلامی و دیگر کشورها” باشد.

مولوی عبدالحمید با صدور بیانیه ای جنجالی از جنبش طالبان حمایت کرد و از کشورهای جهان خواست که طالبان را “پیش داوری نکنند” و همچنین آرزو کرد که این جنبش اسلام واقعی را اجرا کند.

مولوی عبدالحمید در مصاحبه جدید خود با وب‌سایت دیدار، حمایت خود از طالبان را تکرار کرد و گفت که این جنبش بسیار تغییر کرده است و منتقدان طالبان تندرو هستند.

امام جمعه اهل سنت با صدور بیانیه ای روز ۲۶ مرداد را به طالبان تبریک و حمایت کرد و پیروزی آنان در افغانستان را “قابل تبریک و تهنیت” توصیف کرد.

عبدالحمید همچنین از مردم خواست که به “تبلیغات سوء و یک‌طرفه” علیه طالبان توجه نکنند و این جنبش را “قابل اصلاح” توصیف کرد.

این بیانیه با تبریک به آن گروه خونین برای قدرت گرفتن در افغانستان جنجال در ایران و افغانستان به راه انداخت و کانون مدافعان حقوق بشر اعلام کرد که جایزه “تلاشگر حقوق بشر” که در دی‌ماه سال ۹۳ به آقای عبدالحمید داده بود، پس می‌گیرد

این کانون مدافعان حقوق بشر تایید کرد که این جایزه در اعتراض به حمایت امام اهل سنت از گروه طالبان از مولوی عبدالحمید پس گرفته شده است.