زندان اوین
افشای مکاتبات محرمانه زندان اوین توسط گروه "عدالت علی"

گروه سایبری «عدالت علی» اسناد «محرمانه» جدیدی از زندان اوین در اختیار رادیو فردا قرار داده است  که حاوی مکاتبات از سوی مسئولان زندان درباره وضعیت برخی از زندانیان سیاسی و عقیدتی بود.

افشای مکاتبات محرمانه زندان اوین توسط گروه “عدالت علی”

افشای مکاتبات محرمانه زندان اوین توسط گروه “عدالت علی”؛ گروه  سایبری «عدالت علی» اسناد «محرمانه» جدیدی از زندان اوین در اختیار رادیو فردا قرار داده است .

بر اساس این اسناد، هرگونه اعتراض، اعتصاب غذا یا انتشار پیام از سوی زندانیان، رفتار «مجرمانه» تلقی می شود.

در یکی از این نامه‌ها، غلامرضا محمدی، رئیس وقت حفاظت اطلاعات زندان اوین،  خواستار مجازات زندانیان به دلیل انتشار نامه، بیانیه و فایل صوتی در فضای مجازی شد. ”و به «بهره موفق حاصله از لغو ملاقات حضوری نازنین زاغری» اشاره کرده که به نوشته او «نهایتاً موجب فک اعتصاب وی شد

 سلامت زندانیان؟

در پیام محرمانه دیگری از وضعیت سلامت زندان خرین ورامین به عنوان “نامناسب” یاد شده و خاطرنشان شد که علیرغم کرونایی، “۶۰ زندانی کف‌خواب” با حداقل فاصله از هم قرار دارند و جداسازی زندانیان بیمار از دیگر زندانیان انجام نمی‌شود و اعزام زندانیان بدحال به مراکز درمانی «به سختی صورت می‌گیرد

در پیام دیگری آمده است که یکی از «مددجویان» زندانی اوین در اعتراض به «کارشکنی نیروی سپاه و نقض حقوق بشر» توسط آرش صادقی، فعال حقوق بشر،  به دلیل جلوگیری از اعزام او به بیمارستان، اعتصاب غذا کرده است.

زندانیان به دلیل مشکلات قضایی و سپس “کنترل علائم حیاتی” توسط ماموران، خودزنی زندانیان با کوبیدن مکرر سر به آینه حمام (و شکستن پنج آینه) برای جلوگیری از اعزام آنها به پزشکی دست به اعتصاب غذا زدند.