ماجرای اعدام چند نفر به دلیل تماشای موسیقی پاپ کره‌ای

کارگروه حقوق بشری “عدالت انتقالی” گزارشی منتشر کرد که در آن توضیح داد که ۷ شهروند به دلیل تماشای موسیقی عامه‌پسند کره جنوبی، معروف به “کی-پاپ یا پاپ کره‌ای” اعدام شدند.

این گزارش که توسط کارگروه عدالت انتقالی مستقر در کره جنوبی انجام و منتشر شده است، بیان می‌کند که کیم جونگ اون، رئیس‌جمهور کره شمالی، داشتن یا توزیع سرگرمی‌های کره جنوبی را ممنوع کرده و کسانی را که تماشا یا استفاده می‌کنند، اعدام کرده است.

در این گزارش آمده است که رئیس جمهور کره شمالی معتقد است که نفوذ کی پاپ در جامعه کره شمالی باعث فروپاشی و فساد جامعه می شود.

این کارگروه حقوق بشری اعلام کرد که کره شمالی شش مورد از هفت اعدام را در شهر مرزی “هیسان” چین که یکی از مهمترین مراکز توزیع سرگرمی از کره جنوبی است، انجام داده است.

دادگاه کره شمالی اخیراً یک شهروند کره ای را به دلیل قاچاق کپی های سریال “بازی مرکب” به اعدام محکوم کرد.

این گزارش تاکید کرد که در جریان اعدام، دولت کره شمالی خانواده‌های قربانیان را مجبور به تماشای اعدام عزیزان خود کرد، اما به دلیل دشواری دریافت اطلاعات دقیق از درون کشور بسته و دارای رژیم توتالیتر کره شمالی، هیچ فیلم یا واکنشی منتشر نشد.

کاربران شبکه های اجتماعی تایید کرده اند که ایران پس از طرح جنجالی محدودیت اینترنت و قانون ممنوعیت ورود آلات موسیقی شبیه کره شمالی خواهد شد.